Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Z projevu generálního tajemníka ÚV KSČ

7. 11. 2007 16:31:00
Z rozhlasu se ozval hlas s následujícím sdělením občanům České socialistické republiky: "Na shromáždění u příležitosti 90. výročí Velké říjnové socialistické revoluce promluvil generální tajemník ÚV KSČ a prezident republiky."
Lenin žil, Lenin žije, Lenin bude žít
Lenin žil, Lenin žije, Lenin bude žítAutor neznámý

Soudružky a soudruzi, dámy a pánové, vážení hosté.

Sešli jsme se zde, abychom si připomněli událost, která ovlivnila celé dvacáté století. Před devadesáti lety nám výstřel z Aurory ukázal cestu. Cestu socialismu, míru a budoucnosti pro náš těžce zkroušený lid.

Uplynulých devadesát let nebylo jednoduchých. Museli jsme se vypořádat s nepřízní osudu, s nacistickou okupací, museli jsme porazit buržoazii. I po té, co jsme konečně mohli začít budovat svou vzkvétající socialistickou vlast tak, jak nám ukázal soudruh Vladimír Iljič Lenin, museli jsme i nadále dokazovat, že bdíme a ochraníme naše zřízení proti různým zaprodancům a agentům z Wall Streetu.

Ať už se jednalo o zrádce v padesátých letech, kontrarevolucionáře z osmašedesátého nebo devětaosmdesátého roku. Západní imperialisté neustále pokouší svrhnout naše socialistické zřízení, které je jim trnem v oku. My však budeme stát jako pevná hráz a se všemi, kdo by chtěli škodit se tvrdě vyrovnáme (potlesk v zasedacím sále).

Západ nám závidí naše hospodářské úspěchy. Vždyť jen v letošním roce naše hospodářství splnilo plán na 106%. Naši horníci dokonce na 110%. vyrobilo se o dva miliony tun oceli víc. Ne vše se ale daří tak, jak bychom očekávali a jak bychom potřebovali.

Musíme si, soudruzi a soudružky sebekriticky přiznat, že se naše společnost stále potýká s živly, které nejsou ochotny pracovat pro blaho všech lidí a které záměrně bojkotují naší práci. V obchodech tak kvůli objektivním potížím dochází ke krátkodobému nedostatku některých výrobků.

O to víc je cennější, že se Brigády socialistické práce zavázaly, že tyto nedostatky odstraní zvýšeným pracovním úsilím, aby se již nikdo nesetkal v obchodě s odpovědí "nemáme" (skandovaný potlesk 'Ať žije KSČ').

Tak jako jsme se museli vyrovnat s kontrarevolucí v roce 1968, něco podobného potkalo naší společnost i před osmnácti lety. Z tohoto krizového vývoje jsme se ale poučili. Organizátoři nepokojů v žoldu západních mocností sice na čas získali moc, stačili rozbít naší drahou socialistickou československou vlast, ale demokratické volby v minulém roce ukázaly, že si lid přeje návrat k osvědčenému.

Na organizátory převratu dopadla tvrdá dělnická pěst a byli po zásluze potrestáni (potlesk v sále). Podívejme se budoucnosti vstříc. Podniky opět vlastní lid, kapitalisty jsme vyhnali, jednotná zemědělská družstva rostou jako houby po dešti a znovuobnovená Národní fronta ukazuje našim lidem směr, kterým se ubírat.

Když na začátku roku proběhl slučovací sjezd KSČ a ČSSD mnozí se obávali dalšího vývoje. Ale stačilo pár měsíců, aby pochyby byly rozptýleny a náš lid nastoupil opět cestu budování socialismu. Dlouholetý agent Západu, který se po léta úspěšně maskoval a sabotoval návrat k pořádku byl ze strany vyloučen a za svou protistátní činnost postave před soud. Kdo si dnes vzpomene na Vojtěcha Filipa, zrádce? Nikdo. Opustíš-li mne nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš.

Soudružky a soudruzi, dovolte mi na závěr vyslovit přání, abychom už nikdy nedospustili byť jen kratičké zaváhání, které by opět mohlo uvrhnout naši zem v chaos. Zůstaneme věrni odkazu Vladimíra Iljiče Lenina. Ať žije KSČ, ať žije komunistická strana Ruska a dalších spřátelených zemí (skandovaný potlesk 'Ať žije KSČ').

Z rozhlasu se linou tóny Internacionály. Hlasatel po skončení projevu oznamuje: "Dámy a pánové, vyslechli jste projev generálního tajemníka KSČ a prezidenta republiky, soudruha Jiřího Paroubka na shromáždění k devadesátému výročí Velké říjnové socialistické revoluce.

Zprudka otevírám oči, zpocený až tam, kde záda ztrácejí své slušné jméno a dívám se na budík. Zhluboka si oddychnu. Byl to jen hloupý sen. Otevírám ranní noviny a z nich na mě křičí titulek: Předčasné volby vyhrála ČSSD. Paroubek sestaví vládu s komunisty...

Tento článek byl převzat servery www.eportal.cz a www.soscr.cz


Mé nejčtenější články za posledních 14 dní:
   1. Jsem rasistou?
   2. Ze Zuzanina prdu pořádný průjem
   3. Palladium - přepychový bazar
   4. Řekni, Jirko, odkud prachy jsou
   5. StarDance 2 - první večer

Všechny mé články naleznete zde.

Autor: Rudolf Polanecký | středa 7.11.2007 16:31 | karma článku: 26.74 | přečteno: 2631x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Frantisek Stanek

Důvěra v prezidenta , důvěra ve vládu, důvěra v parlament, důvěra v lidskost.

Úvaha o důvěře, nebo v určitý názor nás formuje ve svobodné jedince. Kteří jsou ve světě politiky konfrontováni lží nebo pravdou. Jedno je jisté, my se musíme naučit číst a nekoukat jen na televizi. Důvěra = realita.

16.1.2022 v 15:24 | Karma článku: 3.75 | Přečteno: 137 | Diskuse

Otto Kamm

TT se držela oblíbeného scénáře (ostatně si ho sama píše), zato Moravec chvílemi překvapil

Nemohu se zbavit dojmu, že nová vláda, která dostala po dlouhých hodinách předem čekanou důvěru, začala malými klopýtnutími.

16.1.2022 v 15:01 | Karma článku: 27.54 | Přečteno: 725 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Vláda nechápe, že zdražování nepostihlo jen chudáky, ale také podnikatele i ostatní občany

Doplácí na to všichni. Netýká se to pouze cen energií a zemního plynu, ale návazně i ostatních komodit, včetně potravin. Mnoho lidí se raději omezí, než by šli žebral na sociálku, či úřad práce. Jiným nic jiného nezbyde.

16.1.2022 v 11:41 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 417 |

Josef Nožička

Netušil jsem, že Praha má tak skvělého primátora…

Pražský primátor Zdeněk Hřib byl zařazen mezi 5 nejlepších primátorů v rámci zemí Evropské unie, mimo jiné i za rozvoj infrastruktury a chytrá řešení pro město.

16.1.2022 v 10:45 | Karma článku: 33.83 | Přečteno: 1062 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Aby bylo jasno: Zdeněk Koudelka

Rozhovor Jany Bobošíkové a Zdeňka Koudelky o Trikoloře, vládě, Benešových dekretech a dalších tématech. Aby bylo jasno 15. 1. 2022.

15.1.2022 v 21:06 | Karma článku: 5.74 | Přečteno: 258 | Diskuse
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4341
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz