Ekoterorismus v praxi

6. 12. 2007 14:01:00
Aktivisté Greenpeace obsadili komín prunéřovské elektrárny. Chtějí tak upozornit na znečišťování planety skleníkovými plyny.
Ekoteroristé na prunéřovském komíněEkoteroristé na prunéřovském komíněZdroj: iDnes

Devět aktivistů, přesněji řečeno ekoteroristů vylezlo do poloviny tří set metrového komínu, kde chtějí setrvat několik dní. Mají s sebou malou elektrárnu (že by ebonitovou tyč a liščí ohon?), přenosné chemické WC a notebook.

Tato akce není ničím jiným než zviditelněním se před sponzory podobných ekoteroristických akcí. Dosáhnou snad toho, že se elektrárna Prunéřov uzavře? Ani náhodou. Tito ekoteroristé využívají vymožeností moderní společnosti k tomu, aby proti ní bojovali.

Bylo by hodně zajímavé sledovat, kdyby se skutečně měli o své přežití postarat formou jimi hlásané ekologičnosti. Ať si vyrobí ekologický zdroj energie, jehož výroba nebude tak energeticky náročná, že výsledný efekt je záporný. Ať se vzdají všech moderních vymožeností vznikající díky neekologické energii - mobilů, internetu a vlastně i svého chemického WC.

Těmto ekoteroristům neleží na srdci životní prostředi, ale vábí je možnost proti něčemu bojovat. Je to pro ně stejně adrenalinová záležitost jako například pro horolezce zdolání vrcholku světa. Ekologie je v módě, tak proč ještě na tom nevyrazit kromě popularity i nějaký ten dolar či euro?

Je jim zcela jedno proti čemu budou protestovat, hlavně že tak mohou činit. A tak jim vadí hnědouhelná elektrárna, vadí jim atomová elektrárna a dokonce jim vadí i geneticky upravené potraviny, které mohou být spásou pro chudou Afriku. Bylo by zajímavé se zeptat, co všechno, kromě demonstrativních akcí, skutečně udělali pro životní prostředí. Možná bychom se dočkali hodně tristních odpovědí.

Pro mě za mě, ať si klidně protestují, ale neohrožují přitom životy. A je jedno jestli své, či někoho jiného. Tedy pokud by šlo čistě jenom o jejich život, tak ať se s klidem nechají z komínu odfouknout vichřicí. Jejich problém. Jenže kvůli jejich akci musely být zalarmovány záchranné složky.

Pokud skutečně na komíně vydrží pár dní, pak nebudou schopni sami slézt dolů. Budou k tomu nutně potřebovat asistenci hasičů. Osobně si myslím, že budou volat o pomoc hned v tom momentě, kdy opravdu začne foukat a oni zjistí, že nemají sílu se udržet.

Hasiči pak budou muset v rámci své služby nasazovat své životy pro pár, s odpuštěním idiotů, kteří přecenili své síly. Na místě musí být rovněž přítomna policie. Hlídka pak může chybět v místě, kde ji opravdu bude zapotřebí. Totéž se dá říct i o záchrance, která bude blokována a kvůli nezodpovědným osobám pak někdo třeba zemře na infarkt, když se k němu záchranka nedostane včas.

Až tito ekoteroristé budou z komína sundáni, měli by být okamžitě zatčeni a obviněni z obecného ohrožení a ač to možná zní absurdně i z teroristického činu, kterým rozhodně narušení chodu elektrárny je. Na místě by rovněž bylo vypočítání nákladů celé záchranné akce a předání účtu zadrženým pachatelům. Kdyby každý z nich měl za svůj čin uhradit statisícové částky, tak by je na podobné akce rychle přešla chuť.


Mé nejčtenější články za posledních 14 dní:
   1. A co lži ČSSD, poslanče Seďo?
   2. Chceš-li balík plenek, pomůže ti Chrenek
   3. Černá svině
   4. Zrušte Vánoce!
   5. Je libo islám?

Všechny mé články naleznete zde.

Autor: Rudolf Polanecký | čtvrtek 6.12.2007 14:01 | karma článku: 26.51 | přečteno: 2720x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Stříbrné pupeční šňůry aneb V zajetí mobilních spárů

Kdysi se rodiče museli spolehnout na slovo svého potomka, že bude doma v určitý čas. Když nebyl, většinou byla odměna jistá "pětadvacet na dvě půlky". Doba (z)mobilizovaná, je tak trochu hysterická.

21.2.2019 v 20:42 | Karma článku: 17.80 | Přečteno: 328 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Tati, nechci už kulhat!

„Tati, chci tančit, chci cvičit, chci normálně chodit,“ řekla jsem tátovi v mých osmi letech. Tento příběh je v pořadí druhým ze tří, které mě zformovaly do dnešní podoby. Vážně jsem se od mých tří příběhů asi nezměnila.

21.2.2019 v 16:24 | Karma článku: 20.39 | Přečteno: 441 | Diskuse

Luděk Kratochvíl

Sovětsko-japonské poměřování svalů II. - Nomonchan/Chalchyn-gol 1939

Po několikaměsíčním relativním klidu byl japonskou stranou vybrán druhý zkušební prostor - sporné území u řeky Chalchyn-gol pod horou Nomonchan-burd-obó v oblasti Barga s příhodnějšími logistickými podmínkami pro japonské jednotky

21.2.2019 v 14:55 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 512 | Diskuse

František Skopal

Kult nahoty a lidská civilizace!

Náš svět podléhá kultu nahoty! Tělesné odhalování různého stupně lze vidět všude, kde se jen podíváme: na ulicích, na koupalištích, ve společnosti, ale také ve filmech, v časopisech, na internetu, a tak dále, a tak dále.

21.2.2019 v 14:30 | Karma článku: 10.99 | Přečteno: 828 | Diskuse

Bohumila Truhlářová

Jezte polské hovězí se salmonelou a nereptejte, aneb svět se zbláznil

Neotravujete nás s vašimi nápady kontrolovat naše hovězí maso, stejně na nás jenom žárlíte, protože nestačíte na naši polskou konkurenci, a bacha, jestli nedáte pokoj, budeme kontrolovat vaše pivo...

21.2.2019 v 14:00 | Karma článku: 23.81 | Přečteno: 713 | Diskuse
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4334
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz