Ekoterorismus v praxi

6. 12. 2007 14:01:00
Aktivisté Greenpeace obsadili komín prunéřovské elektrárny. Chtějí tak upozornit na znečišťování planety skleníkovými plyny.
Ekoteroristé na prunéřovském komíněEkoteroristé na prunéřovském komíněZdroj: iDnes

Devět aktivistů, přesněji řečeno ekoteroristů vylezlo do poloviny tří set metrového komínu, kde chtějí setrvat několik dní. Mají s sebou malou elektrárnu (že by ebonitovou tyč a liščí ohon?), přenosné chemické WC a notebook.

Tato akce není ničím jiným než zviditelněním se před sponzory podobných ekoteroristických akcí. Dosáhnou snad toho, že se elektrárna Prunéřov uzavře? Ani náhodou. Tito ekoteroristé využívají vymožeností moderní společnosti k tomu, aby proti ní bojovali.

Bylo by hodně zajímavé sledovat, kdyby se skutečně měli o své přežití postarat formou jimi hlásané ekologičnosti. Ať si vyrobí ekologický zdroj energie, jehož výroba nebude tak energeticky náročná, že výsledný efekt je záporný. Ať se vzdají všech moderních vymožeností vznikající díky neekologické energii - mobilů, internetu a vlastně i svého chemického WC.

Těmto ekoteroristům neleží na srdci životní prostředi, ale vábí je možnost proti něčemu bojovat. Je to pro ně stejně adrenalinová záležitost jako například pro horolezce zdolání vrcholku světa. Ekologie je v módě, tak proč ještě na tom nevyrazit kromě popularity i nějaký ten dolar či euro?

Je jim zcela jedno proti čemu budou protestovat, hlavně že tak mohou činit. A tak jim vadí hnědouhelná elektrárna, vadí jim atomová elektrárna a dokonce jim vadí i geneticky upravené potraviny, které mohou být spásou pro chudou Afriku. Bylo by zajímavé se zeptat, co všechno, kromě demonstrativních akcí, skutečně udělali pro životní prostředí. Možná bychom se dočkali hodně tristních odpovědí.

Pro mě za mě, ať si klidně protestují, ale neohrožují přitom životy. A je jedno jestli své, či někoho jiného. Tedy pokud by šlo čistě jenom o jejich život, tak ať se s klidem nechají z komínu odfouknout vichřicí. Jejich problém. Jenže kvůli jejich akci musely být zalarmovány záchranné složky.

Pokud skutečně na komíně vydrží pár dní, pak nebudou schopni sami slézt dolů. Budou k tomu nutně potřebovat asistenci hasičů. Osobně si myslím, že budou volat o pomoc hned v tom momentě, kdy opravdu začne foukat a oni zjistí, že nemají sílu se udržet.

Hasiči pak budou muset v rámci své služby nasazovat své životy pro pár, s odpuštěním idiotů, kteří přecenili své síly. Na místě musí být rovněž přítomna policie. Hlídka pak může chybět v místě, kde ji opravdu bude zapotřebí. Totéž se dá říct i o záchrance, která bude blokována a kvůli nezodpovědným osobám pak někdo třeba zemře na infarkt, když se k němu záchranka nedostane včas.

Až tito ekoteroristé budou z komína sundáni, měli by být okamžitě zatčeni a obviněni z obecného ohrožení a ač to možná zní absurdně i z teroristického činu, kterým rozhodně narušení chodu elektrárny je. Na místě by rovněž bylo vypočítání nákladů celé záchranné akce a předání účtu zadrženým pachatelům. Kdyby každý z nich měl za svůj čin uhradit statisícové částky, tak by je na podobné akce rychle přešla chuť.


Mé nejčtenější články za posledních 14 dní:
   1. A co lži ČSSD, poslanče Seďo?
   2. Chceš-li balík plenek, pomůže ti Chrenek
   3. Černá svině
   4. Zrušte Vánoce!
   5. Je libo islám?

Všechny mé články naleznete zde.

Autor: Rudolf Polanecký | čtvrtek 6.12.2007 14:01 | karma článku: 26.75 | přečteno: 2723x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Helena Vlachová

Učit na ZŠ není žádný med

I když vláda přidává učitelům na platech, mnozí absolventi pedagogických fakult se do škol nehrnou. Stačí jim, že získali VŠ titul, a hledají uplatnění v jiných oborech.

21.9.2019 v 8:03 | Karma článku: 18.81 | Přečteno: 405 | Diskuse

Petr Šimík

O závislosti III

Laskavý čtenář nechť promine. Možná jste čekali výpis mých alkoholových úletů, ale zatím ne. Někde jsem začít musel. A tak budeme pokračovat návratem do prvního pobytu v léčebně.

21.9.2019 v 7:12 | Karma článku: 5.15 | Přečteno: 82 | Diskuse

Eva Sádecká

Dobrý den

Je zvláštní, jak docela obyčejný pozdrav od neznámého člověka, dokáže rozjasnit den. Dobrý den, pro mne znamená - vnímám tě. Dobrý den, od srdce, je něco jako - jsem rád, že jsi tady.

20.9.2019 v 22:31 | Karma článku: 7.00 | Přečteno: 110 | Diskuse

Beata Krusic

Zase se našel důvod, jak sejmout Zemana. Abolice.

Spor o pojem- abolice - z úst prezidenta ČR, pana Miloše Zemana. Znova se rozjíždí snahy sejmout hlavu státu.

20.9.2019 v 15:15 | Karma článku: 41.39 | Přečteno: 2567 | Diskuse

Beata Krusic

Vidět ho viset!

Často myslím na to, jak dělá lidem dobře, když to někdo, jak se říká.....pěkně schytá. Hlavně někdo, na koho má dav pifku. Často takovým terčem bývá politik.

20.9.2019 v 14:02 | Karma článku: 21.28 | Přečteno: 553 | Diskuse
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4336
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz