Za sex s nezletilou jen podmínka?

28. 03. 2012 14:18:59
Nad některými soudními výroky zůstává zdravý rozum stát. Třeba nad tím, že za sex s nezletilou padla jen podmínka.
 tn.cz

Třicetiletý ženatý učitel fyziky z Tachovska si užíval se svou čtrnáctiletou žákyní. Přiznal se k pěti pohlavním stykům s tím, že se do své žačky zamiloval. Ona prý svým spolužačkám tvrdila, že kantora miluje a netajila se ani se svými pohlavními styky. Vše prý proběhlo z obou stran dobrovolně.

Pravdou je, že čtrnáctileté dívky často vypadají na osmnáct o vyspělosti nemluvě. Jenže to by mohlo hrát roli snad jedině tehdy, pokud by kantor nevěděl, kolik té dívce ve skutečnosti je let. Spolužačky to prozradily třídní učitelce, odtud to šlo k řediteli školy a následně na policii a k soudu.

Soud vzal v potaz kantorovu lítost a vyměřil mu trest. Tedy trest, spíše takový malý trestíček. 27 měsíců podmíněně na dobu čtyř let a pětiletý zákaz výkonu učitelského povolání. Žákyni je teď už určitě více než zákonem stanovená hranice patnácti let, a tak se společně nyní mohou oddávat sexu kolik budou chtít.

Podle rozsudku soudu by se mohlo jednat o téměř "banalitu". Zajímalo by mne, podle jakého paragrafu soud rozhodoval, že udělil kantorovi tak mírný trest. Podle trestního zákoníku to asi nebylo, protože tam uvedené tresty za soulož s nezletilou osobou jsou jen nepodmíněné.

§242 trestního zákoníku:
1) Kdo vykoná soulož s osobou mladší než patnáct let nebo kdo takové osoby jiným způsobem pohlavně zneužije, bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až osm let.
2) Odnětím svobody na dvě léta až deset let bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 na osobě svěřené jeho dozoru, zneužívaje její závislosti.

Proč dostal kantor jen podmínečný trest? Vždyť pohlavní zneužití nezletilé osoby patří mezi velmi závažné trestné činy. Je to čin nechutný a odporný. Jistě, příroda si poručit nedá, jak se říká, ale Vladimír Dub je dospělým mužem, který musel vědět, že mít sex s nezletilou je trestným činem.

Když se k tomu ještě přidá morální hledisko, na které se dnes už prakticky vůbec nebere zřetel, pak je jeho čin o to nechutnější, protože šlo o ženatého muže. Na Vladimíra Duba jako kantora se vztahuje odstavec dva, protože měl sex se školačkou, která byla svěřena jeho dozoru.

Vztahoval by se na něj i §243, protože má-li jako kantor sex se svou žačkou, bere se jako hranice beztrestnosti až osmnáctý rok věku žačky. Je zvláštní, jak dokáží soudy rozhodovat rozdílně. Někdo jde sedět za to, že měl sex s nezletilou aniž by měl znalost jejího věku, jiný to ví a dostane jen podmínku.

Samozřejmě je vše na uvážení soudu, ale základní věci by měly být řečeny vždy jasně. Za toto je trest v rozmezí od do a tečka. Je zvláštní, že si někdy soudci vykládají zákony takovým benevolentním způsobem. A že si kantor poškodil kromě kantorské ještě svou politickou kariéru? To nemá absolutně nic společného s politikou.

Tento muž si zasloužil podle zákonů jít do vězení a vyřešilo se to jen podmínkou. Opravdu některá rozhodnutí soudů jsou nepochopitelná. Paní Spravedlnost zase jednou dostala pořádně na frak.


Autor: Rudolf Polanecký | středa 28.3.2012 14:18 | karma článku: 41.67 | přečteno: 12176x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Renata Pospiechová

Už jsme si zvykli

Už jsme si tak nějak zvykli. Zvykli jsme si na to, že máme trestně stíhaného premiéra. Komu to vadí ?

21.2.2019 v 21:04 | Karma článku: 17.07 | Přečteno: 302 | Diskuse

Michal Svoboda

Začíná Česko - Polská válka?

Jen v rovině medií a následných kontrol samozřejmě. My jim zkontrolujeme maso, oni nám pivo a při tom padne spousta silných obvinění na adresu druhé barikády.

21.2.2019 v 20:33 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 447 | Diskuse

Lubomír Stejskal

21. 2. 2019: Postřehy z jednoho předvolebního dne

Bylo to ovšem den - milník, neboť do jeho 22. hodiny místního (izraelského) času bylo nutné uzavřít seznamy kandidátů pro dubnové volby do Knesetu. To také znamenalo dokončit formování volebních aliancí.

21.2.2019 v 20:02 | Karma článku: 5.43 | Přečteno: 139 | Diskuse

Beata Krusic

" Tajná hudební zbraň"-(Winston Churchill)

"Svatá válka". Slavná píseň, jejíž sílu a neuvěřitelné poselství uznal i britský premiér Winston Churchill. Učinil tak na jaltské konferenci v roce 1945, kdy ji vyslechl v podání Alexandrovců.

21.2.2019 v 18:30 | Karma článku: 13.47 | Přečteno: 357 | Diskuse

Jan Zíma

Mike Pence. "Nebezpečná hra s Iránem musí skončit !"

Před několika dny jsem se velmi pobavil, když jsem viděl záběry z bezpečnostní konference jež se konala v Bavorském Mnichově. Zejména zábavný, byl projev Amerického ministra Mika Penceho.

21.2.2019 v 17:45 | Karma článku: 28.51 | Přečteno: 676 |
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4334
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz