Pondělí 17. ledna 2022, svátek má Drahoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 17. ledna 2022 Drahoslav

Švédský hořlavý multikulturalismus

20. 05. 2013 15:15:59
Ve Švédsku bylo včera veselo. Slavilo se vítězství hokejistů na Mistrovství světa a na předměstí Stockholmu hořela auta.

uri.edu

Ta však nebyla zapálena rozdováděnými fanoušky, ale jak je oficiálně uváděno, bouřící se mládeží. Co se za tímto souslovím skrývá? U nás je označením "mladík" taktně skrývána příslušnost k jisté minoritní skupině obyvatelstva, což už je natolik zlidovělým označením, že každý ví, o koho jde.

Ve Švédsku zřejmě naše označení neznají, ale události, které se staly nemohou nikoho nechat na pochybách, o jakou mládež šlo. Okolo desáté večer vypukly na předměstí Stockholmu nepokoje, při kterých mládež házela na policisty kamení, zapálila okolo sta aut, jeden obytný dům a poničila místní obchodní centrum.

Důvodem k tomu byl incident z minulého týdne, kdy v pondělí policie zastřelila devětašedesátiletého muže, který policisty ohrožoval mačetou. Po téměř týdnu se najednou vypraví do ulic zhruba šedesát výtržníků a na protest zapalují auta, hážou kamení na policii a ničí obchodní centrum?

Házení kameny na ozbrojenou složku, kde to je běžně k vidění? Takové záběry jsme mohli vidět velice často a ano, nepletete se, kameny házeli mladí Palestinci na izraelské vojáky. Člověk by řekl, jak vzácná sousedská solidarita, obzvláště, když jeden ze sousedů tisku řekl: "Byl to starý muž s nožem v ruce proti celé skupině speciálně vyškolených ozbrojených policistů. Opravdu se jim líbilo ho zabít?"

Jenže hnedle jsme doma. Onu "reakci na policejní brutalitu vůči občanům a našim sousedům" okomentoval místní aktivista komunitní organizace, která si klade za cíl sdružit obyvatele severních předměstí Stockholmu k boji za sociální spravedlnost, Ramí Al Chasímí: "Chápu, že lidé takto reagují".

To je vskutku běžné švédské jméno. Nekorektně přeloženo, arabský přistěhovalec ohrožoval mačetou policisty a ti jednoduše použili zbraň a zastřelili jej. Týden trvalo, než se v místní arabské komunitě domluvili a vyrazili ven "protestovat".

Nemohu se zbavit dojmu, že přistěhovalci z arabských zemí působí převážně potíže a pro evropskou kulturu a společnost nejsou žádným přínosem. Normální je, pokud se někam přistěhuji, abych respektoval místní pravidla a zvyklosti. Co si dělám doma je mým soukromím.


Jenže právě u muslimských přistěhovalců lze vidět jiný postoj. Ti totiž chtějí, aby se jim nová domovská země přizpůsobovala místo toho, aby se přizpůsobili oni. Není to tak dávno, kdy se v jedné evropské zemi rozčilovali muslimové, že jejich sousedé po ulicích vodí psy, což je jako muslimy, uráží a žádali zákaz venčení psů na ulicích, kde muslimové žijí.

Evropa je v tomto ohledu slabá. tak dlouho budeme popírat svou vlastní kulturu, tak dlouho se bude jiným kulturám ustupovat, až nakonec budou diktovat pravidla minority s odlišnou kulturou. Multikulturalismus selhal, řekla německá kancléřka Merkelová. Škoda, že jí to došlo pozdě.

Budou-li se stále zavírat oči, pak se dočkáme toho, že ze strachu, abychom nebyli obviněni z rasismu či netolerance, budeme nakonec pětkrát denně mlátit hlavou o zem, protože islám tak tolerantní není. Všude, kde se objeví o trochu silnější muslimskýá minorita, vznikají potíže. Německo, Francie, Belgie, Švédsko...

Neměli by se už konečně oni zodpovědní nad tím zamyslet? A tak, pokud chceme v Evropě přijímat muslimské emigranty, řekněme jim ano, ale. Ano, můžete se sem přistěhovat, ale budete dodržovat naše pravidal, naše zákony a respektovat naši kulturu. Co si děláte ve svém soukromí a není-li to protizákonné, dělejte si to. Pokud se vám naše kultura nelíbí, využijte jedinečné příležitosti se vystěhovat tam, kde se vám bude líbit.


Autor: Rudolf Polanecký | pondělí 20.5.2013 15:15 | karma článku: 43.20 | přečteno: 3469x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Frantisek Stanek

Důvěra v prezidenta , důvěra ve vládu, důvěra v parlament, důvěra v lidskost.

Úvaha o důvěře, nebo v určitý názor nás formuje ve svobodné jedince. Kteří jsou ve světě politiky konfrontováni lží nebo pravdou. Jedno je jisté, my se musíme naučit číst a nekoukat jen na televizi. Důvěra = realita.

16.1.2022 v 15:24 | Karma článku: 4.22 | Přečteno: 139 | Diskuse

Otto Kamm

TT se držela oblíbeného scénáře (ostatně si ho sama píše), zato Moravec chvílemi překvapil

Nemohu se zbavit dojmu, že nová vláda, která dostala po dlouhých hodinách předem čekanou důvěru, začala malými klopýtnutími.

16.1.2022 v 15:01 | Karma článku: 27.54 | Přečteno: 726 | Diskuse

Jiří Čumpelík

Vláda nechápe, že zdražování nepostihlo jen chudáky, ale také podnikatele i ostatní občany

Doplácí na to všichni. Netýká se to pouze cen energií a zemního plynu, ale návazně i ostatních komodit, včetně potravin. Mnoho lidí se raději omezí, než by šli žebral na sociálku, či úřad práce. Jiným nic jiného nezbyde.

16.1.2022 v 11:41 | Karma článku: 23.17 | Přečteno: 418 |

Josef Nožička

Netušil jsem, že Praha má tak skvělého primátora…

Pražský primátor Zdeněk Hřib byl zařazen mezi 5 nejlepších primátorů v rámci zemí Evropské unie, mimo jiné i za rozvoj infrastruktury a chytrá řešení pro město.

16.1.2022 v 10:45 | Karma článku: 33.83 | Přečteno: 1065 | Diskuse

Zdeněk Koudelka

Aby bylo jasno: Zdeněk Koudelka

Rozhovor Jany Bobošíkové a Zdeňka Koudelky o Trikoloře, vládě, Benešových dekretech a dalších tématech. Aby bylo jasno 15. 1. 2022.

15.1.2022 v 21:06 | Karma článku: 5.74 | Přečteno: 258 | Diskuse
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4341
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz