Vlajka EU nad Hradem?

2. 02. 2013 13:45:59
Vztyčení vlajky Evropské unie na Pražském hradě bude jedním z prvních kroků po uvedení do úřadu, řekl Zeman deníku Právo s tím, že na slavnost pozve i předsedu Evropské komise Manuela Barrosa.
 telegraph.co.uk

Bohužel, je to jedna z prvních a pro mě dost nevítaných změn. Proč má být nad Hradem vlajka spolku, jehož je náš stát členem? V roce 2008 byla Česká republika členem dvaašedesáti mezinárodních organizací. Bude tedy nad hradem vlát bezmála sedmdesátka vlajek?

V době nesvobody jsme byli členy RVHP a byli jsme de facto pod diktátem Moskvy. Při státních svátcích se povinně vyvěšovaly československé a sovětské vlaječky. Nejsem si ale vědom toho, že by nad státními úřady vlála trvale jiná než československá vlajka.

Dnes je vlajka EU všude na budovách ministerstev a snad i na ostatních úředních budovách. V roce 2008 prohlásil tehdejší francouzský prezident Sarkozy: "Byli jsme raněni, když jsme viděli, že evropské vlajky nejsou na všech veřejných budovách v České republice."

A proč by, proboha měly být? Pravda, Evropská unie zasahuje do každodenního života obyvatel členských států víc než je zdrávo, ale přeci jen veřejné budovy a státní správy jsou řízeny přímo členskými státy a neřídí je Evropská unie, byť k tomu chce postupně dojít.

Proč má být sídlo české hlavy státu ozdobeno vlajkou EU a její vztyčení má být ještě slavností? Pokud mě paměť neklame, tak nad Hradem jako sídlem hlavy našeho státu vlála jiná než česká nebo československá vlajka jen před 70 lety a zdobil ji hákový kříž.

Buckinghamský palácKdyž jsme u těch vlajek, tak je zajímavé, co se dá najít na internetu. Stačí si vzít jen tři velké státy EU. Británii, Francii a Německo. Nad Buckinghamským palácem je pouze jediná vlajka, britská. Nad Elysejským palácem jsou vlajky dvě, obě francouzské. Nad zámkem Bellevue je jedna vlajka, před sídlem pak najdeme německou a evropskou vlajku.

Proč by tedy měla být nad sídlem české hlavy státu být vlajka EU? Proč ta servilnost vůči rozpadajícímu se spolku, jehož nevolené vedení se snaží vše silou natlačit do unifikace? Pražský Hrad je sídlem českého prezidenta, není gubernií Evropské unie.

Sídlo švédského krále je ozdobeno opět jen jednou vlajkou, švédskou. Patří snad Švédsko proto mimo členské státy EU?

Elysejský palác

Sídlo švédského králeNaopak, je to známka národní hrdosti, známka toho, že sídlo hlavy státu je zároveň prvním místem svrchovanosti a svébytnosti.

Podezřívá snad někdo Španělsko, že by nebylo členským státem EU? Samozřejmě že ne, dokonce v době, kdy se mu hrubě nedaří a žádá o pomoc zejména díky tomu, že neuvážlivě přijalo euro nepomýšlí na to, že by chtělo EU opustit.

Nikdo tedy nemůže Španěly podezřívat, že by byli "protievropští". Podívejme se na Královský palác, co tam najdeme. Ano, hádáte správně, španělskou vlajku. Vlajka EU chybí.

Proč by tedy měla být vlajka spolku EU nad Pražským Hradem? Z jakého titulu chce nastávající prezident Zeman deklarovat podřízenost nikým nevoleným strukturám v Bruselu?

Můžete klidně namítat, že je to falešné národovectví. Ale bez toho, abychom se cítili svébytným národem, který si chce dělat věci po svém a především sám rozhodovat o svém vlastním osudu, bez toho se neobejde žádný národ na světě.

Když se zeptáte kteréhokoli občana členského státu, dostane se vám jasné odpovědi. Němec, Francouz, Španěl, Čech. Kdo vám řekne, jsem Evropan? Nikdo, protože evropský národ neexistuje.

Státy v Evropě mají tisíciletou historii a té se jen tak nevzdají. Každý národ Evropy je hrdým, a to platí beze zbytku. Francouzi jsou hrdí a dělají, že nerozumí anglicky.

Královksý palác Španělsko

Britové jsou hrdí a dělají si legraci ze "žabožroutů". Němci jsou hrdí a dávají najevo svou nadřazenost. Češi jsou hrdí, jen když se vyhraje mistrovství ve fotbale nebo v hokeji. Je to zjednodušení, samozřejmě to neplatí doslova. Ale hrdost na vlastní stát by měla být samozřemostí.

Tím jednoznačným vyjádřením národní hrdosti je i vlajka nad sídlem hlavy státu. Hlava státu patří neodmyslitelně ke svému národu a není nikomu podřízena.

Vyvěšením jiné než národní vlajky se dává najevo právě podřízenost a nesamostatnost. Má snad Miloš Zeman v úmyslu předat správu nad naším územím Van Rompuyovi? Ten sice nemá titul prezidenta EU, protože Euroústava byla kosmeticky upravena přijatou Lisabonskou smlouvou, ale je oficiální hlavou EU.

Nad jeho sídlem ať klidně vlaje vlajka EU, tam je to na místě. Nad sídlem českého prezidenta by měla být jen jedna vlajka. Česká. Stát EU neexistuje. Je to jen mezinárodní spolek. Anebo bychom tedy měli vyvěsit vlajky všech spolků, jejichž jsme členy. Třeba Mezinárodní organizace pro kakao, Mezinárodního úřadu pro mořské dno anebo Mezinárodní organizace pro révu a víno.


Autor: Rudolf Polanecký | sobota 2.2.2013 13:45 | karma článku: 41.54 | přečteno: 3489x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Tomáš Břicháček

Namísto přestavby přístavba

Diskuse o budoucnosti EU zahájená po britském referendu pomalu končí. Kýženou změnu kurzu nepřinesla. Dosavadní přístup „více Unie“ – „více doleva“ byl potvrzen. I Miloš Jakeš byl větší reformátor než dnešní vůdci EU.

21.5.2019 v 19:30 | Karma článku: 13.65 | Přečteno: 99 | Diskuse

Martina Doleželová

...jako firmu...

už jste to slyšeli... řídit stát jako firmu! Já bych navrhla zákon, aby všichni majitelé firem museli nosit červenou čepičku, aby byli poznat...

21.5.2019 v 18:34 | Karma článku: 13.42 | Přečteno: 160 | Diskuse

Jan Ziegler

Fanatický ultralevičák, kriminálník a židobijec chtějí do Bruselu

Je opravdu tragikomické, kdo všechno se snaží dostat do Evropského Parlamentu. Kovaný antisemita, politický turista a exhejtman souzený za korupci, a také militantní marxista za okamurovskou SPD.

21.5.2019 v 18:27 | Karma článku: 21.23 | Přečteno: 508 | Diskuse

Ladislav Garassy

Blud o Brexitu

Ve volební kampani do Europarlamentu se setkávám se spoustou bludů a jedním z nich je i blud o Brexitu jako příkladu hodného následování nebo strachu z podobného osudu.

21.5.2019 v 15:43 | Karma článku: 14.40 | Přečteno: 303 | Diskuse

Zuzana Taucová

Kdo říká vašim dětem NE?

Mohl by vám dát desítky tisíc pro vaše děti. Pro vaše malé děti: na ovoce, na nové zdravé boty, na výlety, na knížky. Ale nechce. I když na to mají právo. Stačilo by souhlasit.. ale on... oni říkají NE!

21.5.2019 v 15:33 | Karma článku: 16.83 | Přečteno: 536 | Diskuse
VIP
Počet článků 1257 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 4335
Obyčejný, pravicově smýšlející téměř padesátník s mírně nadprůměrným platem, zajímající se o politiku a spoustu dalšího, zkrátka jeden z mnoha.TOPlist

@RudolfPolanecky


Soukromé blogové stránky
Rudolf Polanecký


Mé články najdete také na:
www.pravybreh.cz

Servery přebírající mé články:
www.neviditelnypes.cz
www.eportal.cz
www.ceskamedia.cz
www.ostrava-online.cz
www.moravskyjih.breclav.cz


FB skupina: Jsem pro postavení komunistů mimo zákon

Najdete na iDNES.cz