Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Pondělí 1. června 2020 Laura

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Komisar-durrex

hrdinové

No tak s tímhle rozhodně souhlasit nemohu, komunistický režim (ať už u nás, nebo jinde ve světě) zabil, umičil atd. tolik lidí, že já osobně bych s žádným komunistou a lidem kterím jim pomáhají neměl žádné slitování, takže pod jejich činy bych se klidně podepsal a schvaluji je. Jinak někdo tu říkal, že pomohli jen sami sobe, ale proč teda šli do armády v USA? Protože doufali, že se sem společně s jejich armádou dostanou a pomůžou, takže tento argument je taky mimo. Všem co tu o nich mluvíte jako o vrazích bych přál pěkně tvrdej komunistickej lágr, výslechy, mučení, pak by jste asi mluvili jinak!

0/0
6.8.2010 0:00

czechtex

pokracovani

Ale cemu se vlastne divym,jen se podivejte,jak jsme se vzdy chovaly k nasim hrdinum,co se stalo letcum a vojakum ze zapadu,legionarum atd.Bratri Masinove jsou pro me hrdiny,stejne jako pan Perina,pan Frantisek,Gabcik s Kubesem a jini,kteri se nedokazali smirit z hambou a branili svobodu nasi zeme.......tak,a ted do me....

0/0
21.8.2008 19:22

czechtex

braneni svobody je hrdinstvi

Je mi smutno a zaroven spatne z toho co tady ctu.Diky 40ti let totalitni vlady,jsme zapomely na nase hrdiny,at to jsou legionari z prvni svetove valky,tak legionare z druhe a bojovniky z druheho odboje,kteri nebyli komunisty.Bratri Masinove sli ve stopach sveho otce,jednoho z nejvetsich hrdinu nasi zeme,ktery je vychoval v lasce k vlasti,hrdosti,v odkazu pana Masaryka.Za okupace Nemeckem,byli zabijeni kolaboranti s nacisty,ten kdo mohl v padesatych letech nosit pistoly,musel byt verny soudruh,a tim zradce ceske svobody,Masinove neprepadavali k vlastnimu obohaceni,nezabijeli z radosti,pokud je nekdo dokaze nazvat vrahy,musi timto pojmenovanim postihnout vsechny vojaky a bojovniky,jakekoli zeme,kteri kdy branili svobodu sve vlasti.Kez by bylo v nasi zemi tehdy a hlavne dnes, vice lidi,smyslejicich stejne,kteri miluji nasi zem a jsou odhodlani branit jeji svobodu s nasazenim sveho zivota.

0/0
21.8.2008 19:21

roman

Ano

Ano,

v podstatě se ztotožňuji s článkem, že Mašínové byli hrdiny i vrahy současně.

Z právního hlediska nelze nazvat podříznutí svázaného člověka jinak než vraždou. Nevím, proč obhájci Mašínů se bojí pojmenovávat věci pravými slovy.

Minulý i současný prezident si byli vědomi kontroverznosti činů obou bratrů i toho, že jejich vyznamenání by rozdělilo veřejnost. Topolánkův krok proto považuju za vážnou chybu, protože jako předseda vlády reprezentuje stát. Pokud by chtěla Topolánka ocenit např. Konfederace politických vězňů, je to jejich věc, ti reprezentují pouze svou organizaci.

0/0
9.3.2008 0:46

MUDr.Stejskal

Ztotožňovat se s Topolánkem,znamená vážnou psychickou poruch

Vyskytuji se zde někdy i když ojediněle články,které dokonce se ztotožňuji s Topolánkem.Jedná se o vážné případy,kdy tací jedinci trpí vážnou poruchou osobnosti.O Topolánkovi je známo,že trpí imbicilitou 3-ho stupně.

0/0
6.3.2008 23:10

Kajínek ml.

Stydím se za premiéra, který obdivuje zbabělé vrahy

Stydím se za premiéra, který obdivuje zbabělé vrahy

0/0
6.3.2008 23:03

Squad_leader

Vyznamenání - za co ?

Vyznamenání se uděluje za mimořádný a statečný čin a prospěšnost společnosti.

Pak se jednoduše ptám, za co medaili ?

Za to, že zabili 6. lidí zákeřně ze zálohy a to donce i někoho spoutaného podřezali nožem ?

Já se ptám - medaili pro Mašíny za co ???

0/0
6.3.2008 20:18

vašek

převedeno do dnešní doby

pokud nebudu souhlasit s dnešním režimem, založím "5" odboj a podříznu několik poslanců, dostanu za 50 let od premiera taky vyznamenání?

Od Mašínů to byla sprostá vražda a zasluhují potrestat a ne vyznamenat!

0/0
6.3.2008 17:55

johaanek

Škoda tohoto článku!

Dosud jsem měl pocit, že každý článek pana Polaneckého bych mohl podepsat. Ale v případě Mašínů si myslím: Nebyl mír. Byla to válka s velmi podlým nepřítelem - nastupujícím stalinismem. A pokud by nezabíjeli Mašínové, byli by sami zabiti - viz jejich popravení přátelé.

0/0
4.3.2008 10:24

hasmen

Že by i tady řádil cenzor?

Autor oblíben,chodí sem samí slušní diskutéři,tak proč?:-)

0/0
4.3.2008 6:09

Richard

Topolánkův čin

je jasným plivnutím do tváře slušných lidí této země. Jeho čin jej zařadil do jedné řady se zločinci.

Je zbytečné diskutovat. Podle všech morálních zásad jsou Mašínové odpornými vrahy bez ohledu na jakoukoliv dobu. Válečný stav nebyl !  Vše ostatní je nesmyslné. Tehdejší doba byla zločinná stejně jako ta současná. Pojem svoboda je relativní. Nikdy neexistovala a nikde neexistuje.

0/0
3.3.2008 23:09

jojo

dobre je cist

a seznamit se se skutecnosti, nikoliv s pokroucenymi informacemi. Bratri Masinove byli jiz predtim odsouzeni a zavreni do Jachymova (Ctirad, Josef byl mladsi) a dostali se ven jen diky amnestii Zapotockeho. Komunisticky rezim cele rodine vyhlasil valku, zabavil jimstatek a narodniho hrdinu J. Masina zdiskretditoval. Cela rodina byla pod neustalym tlakem bolsevickych gauneru. Masinove podnikali sve akce neozbrojeni, na rozdil od "pokladniku", nebo policajtu, kteri meli od rezimu propujcene zbrane.

Na sve ceste nezavrazdili ani jednoho civilistu, ackoliv podle logiky "ze to byli vrazi" mohli. Ozbrojeny strazce penez mel proste smulu, ze se ocitl v padesatych letech, tedy v obdobi obcanske valky, kterou vyhlasili bolsevici a na ktere prisahal. To ze zde bolsevici jeci a spilaji Topolankovi je jen ukazkou toho, ze se zachoval spravne.

0/0
3.3.2008 11:54

Rob J. Hřeb

Re: dobre je cist

Naprostý souhlas s každým slovem!

0/0
3.3.2008 12:26

hasmen

Re: dobre je cist

Vážený pane anonyme... Bolševici vyhlásili občanskou válku?Tak mi nějak připadá,že pokroucené informace používáte Vy...A to Vaše "vysvětlení" celé kauzy Mašínovi - to je možná i lehce úsměvné.

0/0
3.3.2008 12:30

hasmen

Tedy pane Polanecký ,klobouk dolů za článek...

Měl jsem Vás za populárního socanobijce a vida - jde to i bez nich a dokážete napsat článek bez své přirozené demagogie a jednostranné "náklonosti" :-) jedné straně ... Hezký den

0/0
3.3.2008 9:57

Čtenář

Petice proti vyznamenání gaunerů a hrdlořezů Mašínů:

http://www.petice.nazory.cz/petice/petice-detail.php?id=117

0/0
1.3.2008 12:33

Harry

Přestože většinou patřím ke kritikům

pana Polaneckého, s tímto článkem zcela souhlasím a dávám karmu .

0/0
29.2.2008 20:31

KP

debaty

Debata o Mašínech by se měla možná převést na debatu o tom, zda má člověk právo se bít za svou svobodu,za svou rodinu,za svůj život,a to i se zbraní.Mezi řádky některých příspěvků je cítit,že jsou proti jakémukoli odboji se zbraní,protože život je nedotknutelný.Tedy-je nedotknutelný i život útočníka,který Vás chce příští vtečinu zabít?Máme se postavit totaltě,nebo zůstat pasivní?Tohle by se neměoo v bouřlivé debatě kolem Mašínů ztratit.Přílišné odsouzení Mašínů u některých příspěvků mě zavání schvalováním komunismu.Též jsem překvapen, jak si přispěvatelé příliš neuvědomují,že střelbu(nejen Mašínů)zavinili komunisté.Ti z této debaty zatím nevycházejí jako zločinci a určitě se teď pochechtávají, jak se do sebe v  debatě opustili s vervou lidé, teří by jinak o jiných tématech spolu v klidu pohovořili a vážili si jeden druhého.Kdo už je proti Mašínům za každou cenu,měl by vždy připojit že si je vědom,jakých hrozných činů se dopustili komunisté,kteří nejen Mašíny vyprovokovali k odboji

0/0
29.2.2008 18:07

vojtah SKS

Re: debaty

kdyby tohle schválila nadpoloviční věčina lidí v ČR už by komunisti  nebyli X  

0/0
29.2.2008 20:31

vašek

Re: debaty

souhlasím s tím, že komunisté páchali těžké zločiny. nikdy jsem nebyl a nejsem komunista. ale vraždou se nikdy nic nevyřeší a jenom se rozjede spirála násilí a zločinu

0/0
6.3.2008 17:59

Rob J. Hřeb

nebe a dudy

Poválečné roky a leta padesátá jsou nejspíš neporovnatelnou zkušeností v lidské historii; nešlo jen o "souhlas" nebo nesouhlas s režimem, šlo o celé dějiny. Pokud jakýsi Fous v diskusi tvrdí, že "současný režim se mi taky nelíbí,tak jako Mašínům kumunistický," je to s odpuštěním blbeček a padesátá léta by si zasloužil.

Mašínové byli synové jednoho z našich největších hrdinů (bude někdo říkat, že "současný režim se mi nelíbí, stejně jako Josefu Mašínovi ten nacistický"?) a pokarčovali v boji - proti naprosto pekelnému režimu, který si dnes nedovedem představit.

Že "nešlo o žádné vysoce postavené osoby" v řadách obětí, to je pravda, ale netuším, proč by na tom mělo záležet. VOPO a podobná pakáž se verbovali z bezcharakterních sviní, kterým nebylo zatěžko po válce udávat své sousedy a likvidovat životy odpůrců komunismu.

Mašíny nijak neadoruju, ale srovnávat neporovnatelné nejde a situace padesátek je pro nás už nepředstavitelná.

Topolánek si u mě udělením ceny docela šplhnul.

0/0
29.2.2008 16:17

Fous

odpor

Současný režim se mi taky nelíbí,tak jako Mašínům kumunistický. Logicky vzato,pokud bych zavraždil a okradl někoho z Topolánkových blízkých,kteří jsou jistě přisluhovači tohoto režimu,zasloužím taky jeho osobní malou medaili?

0/0
29.2.2008 15:00

Čonka

Re: odpor

správně![>-]

0/0
29.2.2008 17:55

CementPísekVoda,BetonováÓda

Moudří tiše kroutí hlavou, hlupáci hlasitě aplaudují!

O vraždění "drzých" lidí s jiným názorem na svět se už snažil jistý pán s knírkem a patkou.

0/0
29.2.2008 12:32

karlicek57

souhlas s Mašíny

škoda,že takových mašínů nebylo víc,neměli se prostřílet ven z republiky,ale na hrad a tam to měli trochu probrat samopalem,aby těch drzých rudých šmejdů trochu ubylo[>-]

0/0
29.2.2008 12:19

Čonka

Re: souhlas s Mašíny

Pi......čo(Y)[>-]

0/0
29.2.2008 17:56

vojtah SKS

Re: souhlas s Mašíny

velice dobry nazor naprosto souhlasim [>-]

0/0
29.2.2008 20:26

Harry

Re: souhlas s Mašíny

Karlíčku, to číslo 57 značí výši tvého IQ ? :-)

0/0
29.2.2008 20:33

CementPísekVoda,BetonováÓda

debil honí politické body

Popularita není totéž co oblíbenost. Aby byl člověk oblíbený (u normálních lidí), nesmí být debil. Aby byl člověk populární, stačí když je hodně vidět v médiích. Debilové jsou svým debilním chováním nejviditelnější a tudíž nejpopulárnější. K takovému zviditelnění debila může dojít i tak, že předá čestnou plaketu někomu, kdo je schopen podříznout krk svázanému člověku, tedy chladnokrevnému vrahovi a vydávat ho tak za hrdinu. Je to jen další kontroverzní podnik pana T., který má sloužit k získání politických bodů. Moudří tiše kroutí hlavou, hlupáci hlasitě aplaudují!

0/0
29.2.2008 12:11

Čonka

Re: debil honí politické body

OK![>-]

0/0
29.2.2008 17:57

Michal

Oceňme všechny vrahy..

... kteří vraždili na útěku. Určitě k tomu taky měli důvod.

Jsme v tomhle velmi zvláštní země. Nedokážeme odsoudit a uvěznit (byť často by se jednalo o odsouzení a uvěznění spíše "formální") zločince, kteří posílali na smrt nevinné. Ale udělujeme ocenění vrahům a nazýváme to dekomunizací, vypořádáním se s komunismem atp.

Než se dočkali ocenění váleční veteráni, kteří skutečně udělali něco pro naší vlast, málem "stihli" všichni zemřít. Vrahy, jejichž přínos je diskutabilní, ale ocenit neváháme.

Pane Topolánku, vaše absurdní populistické "dekomunizační" gesto je výsměchem všem, kteří kdy skutečně  udělali něco pro naší vlast.

0/0
29.2.2008 11:36

Petr71

Loupežnou vraždou proti totalitě..?

Chápu argumenty zastánců Mašínů, pokud jde o jejich oceňování odvahy při odporu proti komunistické mašinérii, ale velmi by mě zajímal jejich názor na to, jak do tohoto schématu zapadá ta loupež peněz, při které zabili pokladníka...

To už přece není žádná sabotáž, ale jen prachsprostá snaha, napakovat se na cestu ...

0/0
29.2.2008 11:34

weneto

Pane Polanecký

V podstatě s vámi souhlasím - otec bratrů Mašínů Josef je podle mě jeden z největších hrdinů co tato země kdy měla - jejich čin jsou, ale na hranici porozumnění, ale na vyznamenání to podle mě není.

Kdyby někdo podobným způsobem zavraždil protektorátního českého četníka ( ten se dá označit za aktivního přisluhovače nacistického režimu ) vyznamenání po válce by patrně neobdržel, byť trestán by asi nebyl. A pokladník to už bylo opravdu šlápnutí vedle i když původně neměl být zavražděn a věc se vymkla - vyznamenání si to ale nezaslouží

0/0
29.2.2008 11:33

shrnovatel

.

Já bych to shrnul:

Zloděj a lhář ocenil vrahy

0/0
29.2.2008 11:25

John02

Kdo ocenuje vrahy, patri do kriminalu

Nikdy jsem nesouhlasil s tim, jak to zde vypadalo za komunismu, a nesuhlasim s tim ani ted.Presto bratri Masinove jsou v mich ocich vrazi. Paklize by se jednalo o odboj proti komunismu, je vse v naprostem poradku.Paklize by pri ozbrojenem uteku prisli o zivot pouze prislusnici tehdejsi SNB,je vse take v "poradku". Ale bratri Masinove svuj utek spojili s ozbrojenou loupezi a brutalni vrazdou neozbrojeneho a spoutaneho cloveka. Timto jejich cin prestal byt v mich ocich odbojem a stal se sprostou vrazdou.

Kazdy takovi cin zasluhuje trest, a pan Masin vi, co rika, kdyz se sem nechce ani podivat. Ma totiz strach. Posera byl kdyz utikal,posera je i dnes a neumi si nest za sve ciny odpovednost.

Kazdy vrah zasluhuje potrestani a kazdy clovek,ktery toto schvaluje take. Jsme unikatni zeme, kde ocenujeme vrahy, a to z mist nejvyssich.V mych ocich vrazi jsou "dobytek" a kdo jejich ciny schvaluje,pane premiere, take.

Je mi lito, co potkalo rodinu Masinu, ale to jim nedalo pravo udelat, co udelali.

0/0
29.2.2008 10:06

John02

Re: Kdo ocenuje vrahy, patri do kriminalu

Jeste reaguji sam na sebe. Oni chteli predevsim krast, a vydavat loupez a vrazdu za odboj proti rezimu je dost smutne. Meli zbrane, meli vschno co potrebovali k uteku.Ale chteli se jen a pouze napakovat na cestu. Toto neni odboj, ale vrazda a loupez. A byli by za to odsouzeni v kazdem state sveta.

0/0
29.2.2008 10:22

Honzy

Byli stejní jako StB

Bratři Mašínové a jejich skupina jsou u mě na stejném hodnotovém žebříčku jako celá KSČ a StB ...

0/0
29.2.2008 9:38

K.P.

Re: Byli stejní jako StB

Nebyli stejní jako StB.Asi nevíte, jaké praktiky StB používala.Kdybyste si přečetl aspoň naejaké materiály o praktikách StB, takový canc byste nikdy nemohl napsat.Nepřál bych Vám,aby Vás StB dostala do spárů a mučila ve dne v noci po dobu měsíce a abyste pak na kolenounprosil, ať můžete podepsat cokoli, třeba to, že jste umučil svou babičku, jen abyste měl pokoj.Odbojáři, kteří prošli rukama StB, jestli si Váš příspěvek přečtou, budou asi moc smutní - protože i za Vás bojovali, vážený pane! A určitě netušili, že lidé jako Vy jendou budou dávat rovníto mezi MAšíny a StB. Pokud by se v tomto státě něco zvrtlo(i díky lidem podobným Vám)ú a pokud byste se pak náhodou třeba za 25 let potkal se situací, ve které se ocitlo tolik vězňů v 50tých letech, přemýšlejte o úloze represivních složek v totalitním státě, až Vás budou porcovat za živa, a pak se zpětně omluvte za to, že jste Mašíny dal do rovnítka s StB. .

0/0
29.2.2008 9:49

Honzy

Re: Re: Byli stejní jako StB

Nezlobte se na mě, ale ten, kdo někoho zabije (ne v sebeobraně) je vrah a je jedno z jakého přesvědčení (antikomunista, muslim, sadista) zabije.

0/0
29.2.2008 10:10

PLV

Re: Re: Re: Byli stejní jako StB

Ještě jednou se Vás ptám, a už neutíkejte prosím...Znáte praktiky používané StB? Když už AMšíny dáváte do rovnítka s StB?

0/0
29.2.2008 17:49

LV

TOPOL

Nemám rád Topolánka, le udělal dobře,že dal Mašínům tu medajli. Aspoň se teď ukázalo,jak moc je tento národ prokomunistický.Když se podíváte do příspěvků-je to vidět. Většina dští oheň a síru na Mašíny a většina si vůbec neuvědomje,že Mašíny si vychoval totalitní komunistický režim, který svobodu vhodil do žumpy.Ti,co se strefují do Mašínů a hovoří o nedotknutelnosti života by se měli zamyslet, ak je to s nedotknutelností života v dobách pohnutých,válečných.A nepleťe se!Po únoru 48 tu byla válka! Válka jiného druhu než ta světová-válka lidí naší krve(komunistů) proti ostatním lidem naší krve - proti Vašim otcům,matkám,dědům, babičkám.Mašíni zvedli rukavici,kterou nám všem komunisté hodili s ďábelským úsměškem do tváře.Můžeme si myslet,že neměli střílet,budiž.Můžeme si myslet,že se měli dát zabít,budiž.Můžeme si myslet,že jako ostatní měli snášet bezpráví a podvolit se.Ale můžeme si vážit jejich statečnosti.A měli bychom být především rádi, že nemusíme podstoupit zkoušku jako oni tehdy.

0/0
29.2.2008 9:28

Michal

Re: TOPOL

Vážený LV,

pokud začnu nyní nesouhlasit se stávajícím režimem a na své "cestě" vám zabiju manželku/dceru/matku/otce - případně vás samotného - protože se mi budou hodit peníze v jeho (vaší)peněžence - budu podle vás hrdina? Jakou účast na utrpení vrahů Mašínů měl například onen zastřelený člověk přepravující peníze?

Nepleťe si, prosím, odsuzování vrahů s obhajobou komunismu. Mašínové nevraždili komunistické funkcionáře. Vraždili - jak vy říkáte - lidi naší krve. A silně pochybuji o tom, že při svých ozbrojených přepadeních zjišťovali, zda je dotyčný zavražděný pro nebo protikomunisticky založený.

Nemuseli snášet bezpráví - ale neměli žádné právo zabíjet kvůli tomu jedince, kteří nebyli jeho původci.

0/0
29.2.2008 11:45

LV

Re: Re: TOPOL

kdyby to bylo tak jednoduche,jak píšete...debaty na toto téma nejsou na 1000 znaků...nepochopil jste zcela přesně,co jsem chtěl říci,možná jste nechtěl.kdybyste věděl více o té době,možná byste to tak jednoduše neviděl. Víte prosím o tom,že komunistický režim opravdu byl totalitní a zlý a mohl přivést lidi k zoufalství až udělali věci,které by za klidné doby neudělali? Vzpomněl jste někdy na tisíéce obětí komunistického režimu tak intenzivně, jak se teď zabýváte kaouzou Mašínů?

0/0
29.2.2008 17:42

ÁJA

Re: Re: TOPOL

Michle,vždyť ty mluvíš o něčem úplně jiném než LV psal!

0/0
29.2.2008 17:51

xxx

Vážení

Vážení Vy,kteří odsuzujete Mašíny.Víte, v jaké době se rozhodli k odporu?Víte co strašného v tu dobuz tady režim dělal?Víte kolik lidí bylo v koncentrácách?Jak se komunisté mstili rodinám vězňů?Slyšeli jste o tom, že některé učitelky si vzali dítě vězně na stupínek,ukázaly na ně a řekly "Děti, toto je syn třídního nepřítele,opovrhujte jím!"Víte,že tady panovala mezi mnohými lidmi atmosféra strachu?Víte,že každý,kdo se aktivně účastnil na budování režimu byl do určité míry spoluviníkem?Jedno zda komunista s vyšší funkcí, milicionář,estébák,esenbák dohlížející na lidi.Nedivte se,že se našli lidé, kteří se pořádkům vzepřeli.Nedivte se,že padly i výstřely.Hlavními viníky nebili ti, kdo při útěku stříleli,ale ti,kdo represivní režim zavedli a udržovali.Můžete nesouhlasit s Mašíny,ale měli byste si vážit každého,kdo riskoval život a svobodu v boji proti komunistům.A nebyli to jenom MAšíni.Přísným odsouzením Mašínů odsuzujete zároveň všechny,kdo se pustili do odboje. Do odboje za vás! Vážení!

0/0
29.2.2008 9:17

yyy

Re: Vážení

pokud zlegalizujeme vraždy tak bude společnost lepší a svobodnější.

0/0
29.2.2008 9:18

jeste asocialnejsi grupa

Re: Re: Vážení

vrazdy estebaku a milicionaru jsou na urovni vrazd esesaku za okupace ... a pokud se nekdo domniva, ze za okupace byla valka a za komunismu nebyla, tak se plete ... valka byla i za komunistu, a vyhlasili ji samotni komuniste ... napriklad "tridnim bojem". masinove se tomu tridnimu boji pouze prizpusobili a tedy bojovali ... zrovna tak, jako bojovali pohranicnici pri strelbe na lidi, kteri chteli pro zmenu zit zase chvilku ve svobodnem state.

0/0
29.2.2008 9:29

Bubáček.

Re: Re: Re: Vážení

Pěkně prosím o kolika  že to jiných vraždách esesáků za okupace tady víte mimo atentátu na zastupujícího ríšského protektora který ale neprovedl žádný hrdinný  bojovník proti  fašizmu  z domácího  odboje, Je sice pravdou ,že bylo pár příslušníků SS zabito, ale to bylo přímo při nějakém ozbrojeném zásahu třeba právě při  zatýkání členů    skupiny  Tří králů Vraždy  ne, to se  tady lidi dost báli, jo to už když  končila válka to se pak našlo   hrdinů, hlavně z řad těch  kteří pro němce celou dobu pilně  pracovali. a drželi smutek  za  protektora. Můžete hádat, kde  že  převážně tito odbojáři bydleli?  A odkud že to byli lidé  na tom Staroměstském náměstí v únoru 1948?

0/0
1.3.2008 2:13

LV

Re: Re: Vážení

Nereagujete na můj příspěvek.Nehovořím o legalizaci vražd.Hovořil jsem m.j o tom,že hlavním viníkem byli komunisté-jejich režim,který otročil. A někdo se vzepřel, a pak už to jelo. Vážený pane-paní-vy máte pocit, že komunisté za nic nemohli? Že to oni mohou za to, že tu vznikly odbojové skupiny? Nejen Mašínů? Neumíte(nechci se vás dotknout) nmebo nechcete pochopit, že nad neštěstím, které se odehrálo kolem útěků Mašínům, se vznáší vina totalitního komunistickéhop režimu, který náám vzal svobodu? Doporučuji Vám, abyste se na to podíval z větší šířky a neplácal co Vás napadne. A omlouvám se, že jsem se do Vás teď tak trefoval - ale co mi zbývá, když ignorujete fakta. A faktem je, že komunistický režim tady po roce 48 vatvořil takové poměry, že se jiní zvedli. A pak byli i nevinné oběti. Je mi těch obětílíto, ale Mašínů si vážím za odvahu postavit se komunistům v době, kdy většina(nekritizuji to) mlčela.

pokud zlegalizujeme vraždy tak bude společnost lepší a svobodnější.

0/0
29.2.2008 9:34

LV

Re: Re: Re: Vážení

reaguji sám na sebe...ta věta na konci mého příspěvku, že "pokud zlegalizujeme vraždy tak bude společnost lepší a svobodnější", tam neměla být - tu jsem si tam kopíroval pro anti-inspiraci z příspěvku na nějž jsem reagoval - to jen pro doplnění, samozřejmě že zlegalizování vražd se sopečnost nezlěpší.

A musím si šťournout ještě do všech, kkteří útoky proti Mašínům nepřímo legalizují komunismus. Komunismus měl vraždy zlegalizované - viz zákon 231, podle kterého soudili politické vězně. A viz praktiky ve věznicích, v lágerech, a též přio vyšetřování - kdy byli vedeni k co možná největší brutalitě na vězních a následkem bylo mnoho mrtvých. To jen tak na okraj - to aby si zarytí odpůrci Mašínů uvědomili, jako Mašínové (a vaši otcové) žili dobu

0/0
29.2.2008 9:43

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz